Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Av Koruma ve Kontrol Faaliyetlerimiz Aralıksız Devam Ediyor

Aralık 27, 2018

Bilimsel çalışmalarda Türkiye Nüfusunun %5.3’ nün avcılıkla ilgilendiği, Yivsiz Av Tüfeği Taşıma Belgesine sahip avcılardan belirlenmiştir. Bölge Müdürlüğümüz faaliyet alanında 57.108 kayıtlı avcı bulunmaktadır. Bunun sadece 24.384’ü İstanbul ilinde mevcuttur. Koruma faaliyetlerinde,Müdürlüğümüz Av Koruma Kontrol Ekipleri gece ve gündüz iki ekiple çalışma yapmakta,yasa dışı avcılığı engellemek için av sahaları sıkı bir şekilde kontrol etmektedir.

 Gece avcılığın arttığı bu aylarda gereken özeni göstererek korumalarımız gece avcılığın yapıldığı av sahalarına yoğunlaşmaktadır. Av korumada çalışan av koruma memuru ve saha bekçisi personelimiz kolluk kuvvetleri ile işbirliği içerisinde arazide özveri ile çalışmaktadır. Ekibimiz gece ve gündüz demeden olaylara anında müdahale noktasında hassas çalışmaktadır.Bu aylarda Bakanlığımıza,112 ve Müdürlüğümüze gelen ihbarlar anında değerlendirilerek gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

 

 2018-2019 Av Sezonunda yıl sonu itibariyle yaklaşık 8000 avcı kontrol edilip, yaklaşık 450 kişiye haklarında yasal işlem yapılmış, toplam 384.615 TL idari para cezası kesilmiş, 250.018 TL tazminat bedeli uygulanmıştır.